<< Zpět


POTLACH T.O. NETOPÝR a T.O.VLCI Brno

Sir

Výroční oheň Netopýrů a Vlků ve sv. Kateřině u Blanska

    Dne 27.8.2005 vzplál výroční oheň u příležitosti  64. výročí založení T.O.Netopýr a  28. výročí T.O.Vlci Brno.

Slavnostní šestihranná hranice byla zapálena ve 20.00 hod. kamarády Pepou a Edou z Feet boys, Tonym a Fredem z festivalů v Horním Jelení. Tony byl po zapálení přijat jako nový člen do T.O.Netopýr. Vlajku hráli Lentilka a Jindra z Netopýrů a šerif Zlaté růže Grizzli.

Mezi slavnostními řečmi obou šerifů Lišáka a Dundyho promluvil zakládající člen Netopýrů osmdesátiletý kamarád Ráďa a svoji řeč zakončil krásnou básničkou.

     Večerní soutěže byly 4 a to zpěv jednotlivců, dvojic, osad a veselé vyprávění. Klání bylo dlouhé, avšak důstojné a zúčastnilo se ho mnoho vystupujících. Porota byla dívčí ve složení Jarka z Netopýrů, Jarka z Luhy, Majka z Horizontů a Staňka z Vlků. Po skončení soutěží a  předání cen rozdávaly cancátka Jarka a Jituš, společně se šerify obou osad.

        O několik hodin dříve a to ve 14.30 začaly odpolední soutěže a to hod podkovou, hod pírkem, dvojboj, padesátníky, babinec a silácká soutěž. Celkem bylo předáno 32 cen.

       Kolem 18. hodiny proběhlo přepadení potlachoviště kamarády z T.O. Černý mustang z Vyškova převlečených v dobových uniformách z dob bitvy tří císařů u Slavkova. Výstřelů padalo mnoho a poté došlo i na šavle a bodáky. Dokonce byly přítomny na ošetřování případných zraněných i markytánky Marta od Georga a Míla od Cancara. I ony byly v dobových kostýmech a moc jim to slušelo. Přepadení řídil velitel gospodin praporščik kamarád Macek. Bylo to velmi krásné zpestření doby před slavnostním zapálením. Velký dík za to patří i šerifovi Mustangů Georgovi,  jeho zástupci Cancarovi, Pinďovi, Barymu, Hanibalovi, Merlinovi a dalším.

     V pátek, vpředvečer ohně, slavil svoje padesátiny HUP z Vlků a dále osmadvacetiny Tony. K jídlu byl podáván výborný segedínský guláš / dílo Pepi maršála Netopýrů a jeho ženy Alice, dcery Alice a vnučky Alice /. Následující den se vytáhli výborným bramborovým gulášem. Oslavu rozjeli Jindra z Netopýrů a Škrťa z Jarního kurýra zapomocí kamarádů z osady Biely netopier z Bratislavy a refrén  Rikatádo jak tornádo se hrál alespoň 20 x  a to tak, že pěkně nahlas. Určitě byl slyšet i na zřícenině nedalekého Nového hradu…

     Celkově na stožáru vlálo 18 vlajek různých trampských osad a spolků jako např.: Drakota, Náhoda, Tornádo, Brněnský kurýr, Černá axa, Poslové jara Wintrák, Zlatá růže, Tokaeh, Trapeři, Biely netopier, Horizont, Old boys, Toulavá srdce, Zbloudilí samorosti, Vlci a Netopýr. Podávalo se velmi dobré pivo Polička, kterého se vypilo 14 sudů.

     Závěrem bych chtěl poděkovat převážné většině kamarádů a kamarádek za hojnou účast / 186 přítomných / a za perfektní atmosféru při soutěžích. / O dvou lidech se zmiňovat nebudu, ty již příště nepozveme, oni ví o koho se jedná /. Rovněž zvážíme zvaní lidí se psy./ A to podotýkám , že proti psům nic nemáme /.

      I přes některé shora uvedené nedostatky si myslím, že se akce povedla a že se sejdeme při podobné, nějaký následující rok. Ahoj a zdar jak sviňa.

                                                                                                                                         Dundy šerif T.O.Vlci,  www.vlcibrno.wz.cz<< Zpět