<< Zpět


Potlach T.O. Kondor 45. a Tuláci Severu 32.

Hary

 

Potlach T.O. Kondor 45. výročí a T.O. Tuláci Severu 32. výročí

Odehrál se o prvním kompletně letním (a letos zatím jediném) víkendu 3.- 5. června v campu Aljaška v údolí říčky Libochůvky.

Osadníci přijížděli postupně již od středy a dokončovali přípavy, které už několik víkendů prováděli Milan Fajt – majitel campu, Váček, Bábel a náš úhlavní přítel – kamarád Koník z T.O. Rančeři.

V pátek již byla většina obou osad na místě. Večer se hrálo v užším kruhu u příležitosti oslavy narozenin kamarádky Míly.

V průběhu soboty dorazilo na místo něco kolem 250 kamarádů a kamarádek. Vedle tuzemských k našemu potěšení přicestovali i trampové z Kanady, USA, Austrálie a Slovenska.

Po přivítání, postavení příbytků, ukonejšení žaludků a svlažení hrdel byly kolem čtvrté hodiny zahájeny odpolední soutěže. Za přítomnosti rozhodčího Kuláče se kamarádi utkali ve střelbě z luku, vrhu nožem, sekyrou a bolasem o první část některých opravdu nádherných cen.

Výkony zúčastněných traperů však jasně ilustrovaly skutečnost, že už dlouhou dobu nepoužívají výše uvedené pomůcky za účelem obstarání potravy. Tyto vyměnili za pohodlnější pomůcky jako např. z těch zákonných:Visa, Mastercard, cash, ůvěr apod.

Ve střelbě z luku, z celkového počtu 23 soutěžících, dokázali trefit terč (nebo aspoň kůl) Šušara, David mladší, David starší, Kruťák, Šnek a Tonda z Mor. Orlice.

Hod nožem z 27 vrhačů trefili Kocór a Šnek, zabodli Šušara, Kruťák a Tonda.

V hodu sekyrou z 24. trefil Kocór, zasekli David starší, Žalud, Špička a Tonda z M. O.

Hod bolasem – z 13ti gauchů se podařilo omotat bolaso kolem kůlu pouze Davidovi st. Někteří se postarali o originální zábavu okolostojících a to vrhem za sebe. Naštěstí se odpolední soutěže obešly bez zranění, takže přítomné lihoviny byly použity místo dezinfekce výhradně vnitřně.

Ve 20:30 zapálili kamarádi Džovas, Petec, Sam a Pavel hranici. Po Vlajce, kterou zahráli Sosník, Kabar a Pavel Kropáček a Kvásek vztyčil na stožár, přivítal Harry všechny kamarády a byly zahájeny večerní soutěže.

Zpěvu jednotlivců se zúčastnili Prcek, Kabar, Pazour, Sosník a Jeňa.

Zpěvu dvojic Lida a Pavel Kropáčkovi a Helena s Rosťou – Duo Blanice.

Osadní sbory zastupovali : Osady Vancouver, Tišnovské Osady a S.T.O. Monsun.

Po ukončení soutěží byla otevřena volná zábava. Osadník Váček všechny přítomné po celou dobu zásoboval Jantarovým mokem za pomoci nového osadního výčepního zařízení. O hraní do časných raních hodin se starali Fony s Pavlou, Reďák, Bobin a Kytka z Kanady, Monsuňáci, Tišnováci, Pazour, naše Mickova Jitka s housličkama a další.

V neděli dopoledne se pod vlajkami sešla pomalu narůstající skupina pardů. Zpočátku se hrálo pár klidnějších písní, potom někdo v pauze řekl první vtip. Potom další a další. Následně už to byl útok na přítomné bránice. Vtipy a songy pokračovaly asi do 14:00. Přibližně v tuto dobu došel poslední ze 17ti sudů 11 Starobrna. Pomalu jsme se začali rozcházet.

Tento potlach můžeme směle označit jako vyjímečně zdařilý. Přestože se od pátku do neděle vytočilo celkem 18 sudů, nedošlo k sebemenšímu problěmu. Na dobré náladě se také výrazně podepsalo perfektní počasí se kterým už skoro nikdo nepočítal. Odměnou nám pořádajícím byly radostné tváře drsných traperů a jejich jemných squaws. Díky kamarádi a příště ve stejném počtu Ahoj.

Za pořádající osady Harry<< Zpět